SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffekanna 7528437
nr 752 8437
Kaffekanna
nysilver, 1800-talets slut, höjd: 27
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 april 2012
kl 18:39:42
8/4 16:09:59
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.